EGR İPTALİ ANKARA

Edge Tuning olarak Ankara ilinde sunduğumuz hizmet kapsamında müşterilerimizin EGR İPTALİ ANKARA alanında üstün hizmet sunmaktayız.

EGR iptali nedir? Sorusu müşterilerimiz tarafından çokça sorulan sorular kapsamındadır. Bu soruya şu şekilde cevap verebiliriz. EGR İPTALİ ANKARA Öncelikle EGR açılım olarak Exhaust Gas Recirculation olarak adlandırılmaktadır. Bu da Türkçe olarak Egzoz Gazı Geri dönüşümü anlamına gelmektedir. Araba, kamyonet, minibüs en büyük kara taşıtından tutun en küçük kara taşıtına kadar herhangi bir taşıtta yer alan elektro pnömatik bir valf çeşididir.

Motor içerisinde bulunan bu valf aynı zamanda egzoz gaz devir daim işlemlerinde aktif rol oynamaktadır. EGR İPTALİ ANKARA Kullandığınız aracın performansına bağlı olarak bu valfta zamanla kirlenme, paslanma ve yıpranmalar oluşabilir bu nedenle aracınızda bulunan EGR’nin zarar görmesine ve arızalanmasına da yol açabilir.

EGR Sistemi Nasıl Çalışır?

EGR İPTALİ ANKARA olarak EGR nedir sorusunun yanı sıra Ankara Edge Tunin olarak aynı zamanda ERG sisteminin nasıl çalıştığı hakkında da fikir edinmekte fayda var öncelikle ERG sisteminde silindir yanma odasına gönderilen oksijen bu sistemde yüksek derecelerde yanmaya başlar bu kadar yüksek derecelerde belli bir süre sonra azot oksit gazı oluşabilmektedir. EGR İPTALİ ANKARA Bu da aynı zamanda emisyonun artmasına yol açmaktadır.

Bu aslında motorun beyni aynı zamanda motorun yüklenme durumuna bağlı olarak sensör değerleri gibi verileri yorumladıktan sonra sık sık EGR valfini belli aralıklarda açıp kapatmaktadır. EGR valfi açık olduğu süreçte egzoz mani foldundan çıkan gazın bir kısmı da aynı zamanda EGR yardımıyla yanma odasına da geri gönderilmektedir.

Bu süreçten sonra içeride bulunan oksijen oranı düşürüldükten sonra yanma sıcaklığı yüksek bir oranda azalmaya başlar. EGR İPTALİ ANKARA Elde edilen düşük yanma sıcaklığında da azot oksit gazları da eskisi kadar fazla oluşmadığı için aracın emisyon oranı da bu şekilde düşürülmüş olur. EGR İPTALİ ANKARA  Araç sahibi motora tam yüklendiği zaman da araçtan performans istenildiğinden dolayı EGR valfi motor beyni tarafından hızlıca kapatılır ve yanma odasına egzoz gazı göndermeyi bu süreçten sonra hızlı bir şekilde keser.

ERG sürecinden sonra tamamen oksijen dolan yanma odası  da hızlı bir şekilde daha fazla güç üretmektedir. EGR valfinden geçen egzoz gazları sayesinde kirlenip içinde tıkanıklık da oluşturabilir. EGR İPTALİ ANKARA EGR arızalanmalarına neden olan burada oluşan kurumun yanı sıra paslanma tarzı etkenler açısından da EGR sistemi düzenli olarak sık sık temizlenmesi gerekir. EGR sisteminin temizlenme zamanının geldiğini anlamak için ise yapmanız gereken aracın durumunu gözetlemektir. Eğer aracınızın egzoz borusundan koyu siyah duman çıkar, motor tekler ya da çalışmazsa, ya da motor ısısı çok artıp, sürekliliği halinde motorda hasar oluşursa aracınızın yakıt düzeyi bir anda artarsa ya da gaz pedalından kaynaklı olarak sık sık aracınız tekleme yapıyorsa tüm bu belirtiler EGR motorundan kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz.

EGR İptali Nedir?

EGR iptalini de açıklayacak olursak Ankara Edge Tuning olarak bu şekilde oluşan sorunlardan dolayı tıkanık valfin temizlenmesinden sonra bile eski randıman alınmadığı durumlarda ya da arızalanan EGRE valfin değişimi açısından istenen yüksek fiyata alternatif olarak yapılmaktadır.

Eğer bu iki sebebin dışında aynı zamanda aracını kullanmak açısında her zaman tam performans isteyen kişiler aracı için mutlaka EGR iptali yaptırması gerekir. EGR iptali yapmak isteyen müşterilerimiz Ankara’da hizmet veren firmamız sayesinde bu işlemi kolay ve uygun ücretle yapmaktayız. Aracınıza herhangi bir zarar gelmeden EGR iptali yaptırmak isteyenler internet sitemiz vasıtasıyla bizlere ulaşarak EGR iptali EGR valfi iptali hakkında da bilgi sahibi olabilir. Eğer iptal edilirse EGR valfi sürekli kapalı tutulduğu için de her zaman motorlarından tam performans sağlanacaktır.

EGR Valfi İptal Edilirse Ne Olur?

EGR valfi iptali olarak araç yakıt tüketimi kapsamında EGR valfi iptali daha sonraki süreçte artış gösterdiği için bu süreçten sonra EGR valfi iptalinden dolayı yakıt verimliliği düşerek sarfiyat miktarında da yüksek ölçeklerde artış gözlenmeye başlar.

EGR valfi iptal edildiği zaman ne olur sorusuna bir diğer yanıt  olarak da yakıtın sürekli olarak yakılamaması durumundan dolayı araç performansı da hızlı bir şekilde düşmektedir. EGR valfi iptali sonrasında ise araç çekiş gücünde mutlaka azalma meydana gelmektedir.

EGR valfi iptal edilmezse iptal edilmediğinde meydana gelen rölanti sorunu da oluşmaktadır. Bunun nedeni rölantinin motor çalışır durumdayken aracın hareketsiz kalmasını gösterir. EGR İPTALİ ANKARA Aracın bu durumun yanı sıra kullanım sırasında da tekleme olarak da bilinen sarsıntı problemlerine yol açmaktadır.  Bunun yanı sıra egzoz devri daim işlemi de EGR valfi iptalinden sonra sağlanmamaktadır. EGR İPTALİ ANKARA Bundan dolayı araç içerisinde de yakıt miktarı artacaktır. Çiğ yakıt nedeniyle bu nedenden dolayı egzozdan siyah duman çıkacağı için bu durum hem araç bakımından hem de çevre bakımından zararlı sonuçlar doğurmaktadır.

EGR valfi iptali açısından bir diğer neden de aracın çalışma sırasında aşırı zorlanmasıdır.  EGR İptalin ardından araçta kullanımın zorlaşması ya da çalışmaması gibi durumlar da oluşabilir.

EGR Valfi İptali Nasıl Yapılır?

EGR valfinin iptali açısında belirtmeliyiz ki EGR valfi isteğe bağlı olarak kişilerin kendi tarafından iptal edebileceği bir sistem olabilse fakat bir uzmandan yardım almak en mantıklısıdır. EGR İPTALİ ANKARA EGR valfi İptal edildiği sırada yanlış yapılan bir mekanik işlem nedeniyle araç arızalanmasına kadar da uzanan bir yol olabilmektedir.

EGR valfi iptal edilirse ne olur sorusuna da bakacak olursak Edge Tuning olarak EGR valfi Ankara bakımından tüm detayları en ince ayrıntısına kadar ele aldık, EGR iptal etmek isteyen kişiler için bu alanda uzman kişiler tarafından yazılım bölgesinden iptali sağlanması gerekecektir. EGR İPTALİ ANKARA Mekanik iptal işlemler sırasında daha çok sıcak artışı söz konusu olacağından dolayı çalışılması ve aracın sağlığının aynı kalması gibi nedenler söz konusu olmaz. EGR valfi iptali söz konusu olduğunda bunun nedeni olarak da bu iptalin gerçekleştirilmesi, nitrik asit ve azot oksit gazlarının oluşumunu da hızlı bir şekilde artıracaktır.

EGR Valfi Nerede Bulunur?

EGR nerede sorusu da Ankara Edge Tuning müşterilerimiz tarafından çokça sorulmaktadır. EGR valfi daha çok araç içerisinde yeri bilinmeyen parçalar arasında bulunmaktadır. EGR İPTALİ ANKARA Bu valf, daha çok küçük bir parça olmamanın yanı sıra aynı zamanda aracın motor bölgesinde yer almaktadır. Direkt olarak aracın motor bölgesine bağlı olarak komutları da motor tarafından sağlanmaktadır bizlere iletişim sayfamızdan oluşabilirsiniz.