FİAT FİORİNO ADBLUE İPTALİ ANKARA

FİAT FİORİNO ADBLUE İPTALİ ANKARA Fiat marka kamyonet türü araçların çoğunda bulunan adblue sistemi hem masraflı hem de riskli sonuçlar doğuran bir sistemdir bu nedenle bu sistemin iptal edilmesi hem maddi açıdan sizleri rahatlatacak hem de aracınızın daha rahat hale gelmesi sağlanacaktır.

Adblue sistemi çoğu araç kullanıcısı tarafından bilinmeyen bir sistem olup adblue sistemi hakkında araştırma yapsalar dahil kolay bir şekilde bulamayacakları bir sistemdir. FİAT FİORİNO ADBLUE İPTALİ ANKARA Öncelikle belirtmeliyiz ki adblue sistemi daha çok kamyonet türü araçlardan bulunmaktadır. Bu nedenle bu yazımızın da konusu olan Fiat marka araçların özellikle Fiorino’da bulunan bir sistemdir. Bu nedenle iptal ettirmek isteyenler bu yazımıza bakarak adblue sistemi hakkında birden fazla fikir edinebilir dilerseniz firmamız tarafından sağlanan adblue iptal işlemi sayesinde adblue iptali yaptırabilir.

Adblue Nedir ?

Adblue iptali hakkında ki başlığımıza geçmeden önce AdBlue nedir? Sorusuna bir bakalım. FİAT FİORİNO ADBLUE İPTALİ ANKARA Adblue zehirli ve yanıcı olmayan %32,5 oranına sahip sulu üre çözeltisi olarak bilinmektedir. Buradaki ürün aynı zamanda Sulu Üre Çözeltisinin kısaltması olarak bilinen AUS 32 olarak da bilinmektedir.

Ablue aynı zamanda egzoz sistemlerine de seçici katalitik indirgeme de takılı olarak dizel motorlar için özel olarak tasarlanan bir sistemdir. FİAT FİORİNO ADBLUE İPTALİ ANKARA Bunun yanı sıra AdBlue patlayıcı bir sistem ne çevreye zarar verici bir sistem olarak bilinmektedir. FİAT FİORİNO ADBLUE İPTALİ ANKARA Bunun yanı sıra özellikle taşınabilir sıvıların için minumum risk kategorisinde yer alan AdBlue sistemi ayrıca aşındırıcı özelliği de bulunduğundan dolayı kullanımı ve depolanması için de bazı malzemeler gerekmektedir.

Fiat marka kamyon ve otobüs üreticileri tarafından bulunan AdBlue gerektiren modellerinde ADBLUE bulunmaktadır. FİAT FİORİNO ADBLUE İPTALİ ANKARA AdBlue sisteminin hakları ise Otomobil Endüstrisi Derneği tarafından korunmakla birlikte ADBLUEbu zamana kadar da ticari araçlar için sadece kullanılmıştır. ADBLUE son zamanlarda sadece kamyon ve tırlarda da kullanılan bir sistem olup bu nedenle ADBLUE kullanımı da her geçen zorunlu olmasından dolayı fiyatlarda bir hayli yükselmeye başlamıştır. Bunun yanı sıra AdBlue kullanımı için ticari araçlara da aynı zamanda ek tanklar yerleştirilmiştir.

ADBLUE sistemini biraz daha açacak olursak harcama bakımından ticari araçlarda yaklaşık olarak 100 km’ de daha çok 1,4 litre ADBLUE sıvısı harcanmaktadır.

Özellikle ülkemiz şartlarında ADBLUE kullanım oranı da diğer ülkelerin yanında daha azdır. Bazı zararlı gazlardan dolayı araç performansınızın daha iyi bir şekilde artmasından dolayı ADBLUE kullanımı şart olmaktadır. Adblue yakıtı bitmeye yakın Fiat Fiorino adblue sisteminden dolayı yavaşlamaya başlar ve süreç sonunda aniden durur. Bu da özellikle seyir halindeki bir araç için hem riskli hem de kötü sonuçlara yol açan bir durumdur. Bu nedenle sıfır olan aracınızdaki adblue sisteminin iptali için bir işlem yapmak gerekir. Bu işlem de adblue sistem iptalidir.

Adblue İptali Faydaları

Adblue iptal işleminin sağladığı faydalar arasında daha çok egzozdan atılan maddelerin de zararsız hale getirebilmesi yer almaktadır. Burada Adblue sistemi sıvı bir çözelti olarak bilinmektedir. Burada egzoz gazlarında bulunan azot oksit oranını de düşürmek için araç üreticileri tarafından daha çok yeni üretilen araçlara entegre edilmektedir. Adblue sistemi sayesinde aynı zamanda gazlar da egzozdan zararsız bir şekilde atılmaktadır.

Bunun yanı sıra motordan çıkış yapan yüksek sıcaklığa sahip olan egzoz gazlarının da üstüne püskürülen Ablue sıvısı da zararlı azot oksit gazları da zararsız nitrojene bağlı olarak su buharına dönüştürülerek egzozdan kolay bir şekilde atılabilir. Bu sistem aynı zamanda iyi bir şekilde çalışmıyorsa da araç asıl performansını göstermez. Bu durumda aracın bir daha çalışmama riski de bulunmaktadır burada Adblue arızalarını da gideren Adblue iptali ile aracın sağlıklı bir şekilde kullanılması şarttır.

Adblue İptali Gerektiği Nasıl Anlaşılır?

Aracınız da Adblue iptalinin gerektiği de burada aracınız da adblue yakıtının tükenmesi durumunda aracınızın göstergesinde uyarı lambası şeklinde bir sinyal verecektir. Aynı zamanda bu verdiği sinyaller eğer normalin dışında uyarılar sayesinde adblue sıvısının tükendiği de rahatlıkla anlaşılabilmektedir. Adblue sisteminin kullanıldığı Fiat Fiorino marka araçlarda daha çok Adblue deposunda da yakıtın bittiği anda uyarı ve hatalar görülmektedir.

Bunun yanı sıra aynı zamanda Fiat Fiorino marka aracınızda Adblue arızası bulunursa eğer Euro 1 seviyesinde ki kullanımda ise performansta aynı zamanda çekiç gücünde de yüksek düşüşler meydana gelmektedir. Bu durumda aynı zamanda araç için standart olarak da harcaması gereken mazot düzeyinden daha fazla derece de yakıt harcaması nedeniyle kullanmaya ve ekonomik açıdan zarar etmeye yol açmaktadır. Adblue sistemi bu nedenle zararlı olup iptal edilmediği taktirde oluşturduğu zararlar açısında aynı zamanda çeşitli masraflar da doğurmaktadır. FİAT FİORİNO ADBLUE İPTALİ Adblue sisteminin iptali hakkında piyasada birden fazla firma bulunsa da bu firmaların yaptığı işlem sonucunda adblue iptali fazla etkili olmamakla birlikte aynı zamanda bu sistemin daha verimli olabilmesi için mutlaka Fiat Fiorino araçları hakkında işi bilen bir firmaya yaptırmanız en doğrusudur.

Adblue İptalinin Zararı Varmıdır ?

Adblue sistemi hakkında Fiat Fiorino marka araç kullanan müşterilerimizin merak ettiği bir diğer soru da adblue sisteminin iptali hakkında zararları bulunup bulunmamasıdır. Öncelikle belirtmeliyiz ki Adblue aynı zamanda en çok tüketim yapan bir sistem olup ayrıca kullanım oranı bakımında da en çok iptal edilen sistem olarak göze çarpmaktadır. Bunun yanı sıra eğer Adblue iptali söz konusu olduğunda iptal edildiği zamanlarda herhangi bir zararla karşılaşılmamıştır.

Adblue iptalini Fiat Fiorino marka araçlar da kolay bir şekilde gerçekleşebilmekte olup aynı zamanda ağırlıkla tercih eden uzun yol otobüsleri gibi araçlarda da yapılan bir sistem olup bu tür araçlarda da herhangi bir zararla karşılaşılmamıştır.

Adblue Nasıl İptal Edilir?

Adblue iptali için 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Burada 1. Yöntem olarak öncellikle yazılım ile %100 kalıcı çözüm olarak bilinen adblue iptali yapılmaktadır. Aynı zamanda ikinci yöntem olarak da emilatör ile yapılan iptal seçeneğidir. Bu da aslında çözüm oranı bakımında %60 lık bir başarı gösterir.

Fakat ikinci yönteme bakacak olursak burada ki yöntem aynı zamanda bu emilatör fiyatlarının dışında buna da ek olarak araç emilatörünün ilerleyen zamanlarda arıza yaptığı gözlemlenmiştir. Bu nedenle daha çok yazılım ile direkt olarak yapılan ve bu süreçte araç motor beyni üzerinden yapılan adblue iptali en mantıklı çözüm olarak görülmektedir bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.