FİAT DUCATO ADBLUE İPTALİ ANKARA

FİAT DUCATO ADBLUE İPTALİ ANKARA alanında profesyonel ve bir o kadar uzman kadromuzla birlikte araçlarınızın türü ne olursa olsun bakım ve onarımını yapmaktayız. FİAT DUCATO ADBLUE İPTALİ ANKARA gibi birçok işlem yapmaktayız.

FİAT DUCATO ADBLUE İPTALİ ANKARA birçok müşterimizin bilmediği iptali yapıldığı taktirde aracınızın daha verimli olmasını sağlayan bir durumdur. Bu nedenle Fiat Ducato marka aracının adblue iptalini yaptırmak isteyen müşterilerimiz uzman kadromuzla sunduğumuz birden fazla avantajdan kolay bir şekilde yararlanabilir. FİAT DUCATO ADBLUE İPTALİ ANKARA Uzman ve deneyimli kadromuzla birlikte araç bakım ve onarımı yapmaktayız. Sizde araç bakım işlemlerinden yararlanmak isterseniz tek yapmanız gereken internet adresimizde yer alan iletişim numaralarından bizlere ulaşmaktır.

Bu yazımızda siz değerli müşterilerimizin aklında kalan soruları ele alacağız. Sizde yazımızın devamını okuyarak Adblue iptali hakkında daha fazla fikir edinebilirsiniz.

Adblue İptali Nedir?

Müşterilerimizin adblue iptali hakkında sordukları sorulardan birisi de Adblue iptali nedir? Sorusudur. Bu sorunun cevabı olarak şöyle bir karşılık verebiliriz. Adblue iptalinin sağladığı avantajlar arasında daha çok egzozdan atılan bazı maddeleri zararsız hale getirebilmesi yer almaktadır. FİAT DUCATO ADBLUE İPTALİ ANKARA Adblue aynı zamanda sıvı bir çözelti olarak da bilinmektedir aynı zamanda egzoz gazlarında bulunan azot oksit oranını da düşürmek için araç üreticileri tarafından araçlara sıkça entegre edilmektedir. Adblue sistemi sayesinde gazlar egzozdan daha kolay bir şekilde atılmaktadır.

Bu şekilde motordan çıkan motordan yüksek sıcaklığa sahip olan egzoz gazlarının da üstüne püsküren Ablue sıvısı da zararlı azot oksit gazları aynı zamanda zararsız nitrojene ve ayrıca su buharına dönüştürerek egzozdan atmaktadır. Bu sistem eğer iyi bir şekilde çalışmazsa araç asıl performansını gösteremez, yani bu durumda aracın bir daha çalışmama riski de artabilir. Adblue arızalarını gideren Adblue iptali sayesinde araç daha sağlıklı bir şekilde çalışabilmektedir.

Bunun yanı sıra AdBlue aynı zamanda taşınabilir bir sıvı olduğu için etrafa kolaylıkla zarar vermez. FİAT DUCATO ADBLUE İPTALİ ANKARA  olarak Fakat aşındırıcı tesiri olan bir sıvı olduğundan dolayı taşınması ve kullanılabilmesi için de belli malzemelere ihtiyacı bulunmaktadır.

Araç üretimi yapan firmalara buna Fiat Ducato modeli de dahil olmak üzere her yıl yenilenen lisanslar sayesinde 2006 senesinde bu yana araca adblue olması zorunlu bir şart olmuştur. Bu nedenle her yıl 100 lt motorine karşılık olarak 4 lt AdBlue kullanımı da gerekmektedir. FİAT DUCATO ADBLUE İPTALİ ANKARA Araçta aynı zamanda AdBlue’nun tükenmesi halinde de aracın motor gücü de asgari düzeye inmektedir. Bu şekilde kullanıma açık olan bazı araçlarda da ciddi arızalar bulunmaktadır. Bu arızaların onarılması da belli bir süre üstünden geçtiği için ciddi fiyatlandırmalara tabii olmaktadır. Bu nedenle bunun önüne geçebilmek için adblue iptali en doğru yol olarak görülmektedir. FİAT DUCATO ADBLUE İPTALİ ANKARA Firmamız tarafından Fiat Ducato marka araç kullanıcıları için hızlı ve kaliteli bir şekilde adblue iptali işlemini yapmaktayız. Eğer adblue nedir hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz internet sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Adblue Nasıl Çalışır?

Fiat Ducato Adblue sisteminin de nasıl çalıştığını anlatalım öncelikle AdBlue nitrojen oksitlerin zararlı emisyonlarını azaltmak amacıyla katalitik konvertör içinde bulunan egzoz gazlarının da içine enjekte edilmektedir. Bu durum da aynı zamanda Euro 4, Euro 5 ve Euro 6 emisyon normları ile ilişkili olmasını sağlamaktadır.

Aynı zamanda Egzoz gazlarına da AdBlue enjekte edilmesi amacıyla amonyak çözeltisi ve karbon dioksit içinde de üre oluşmasını sağlamaktadır. Tüm bunlar aynı zamanda yüksek sıcaklıkta gerçekleşmektedir. Bu işlemin ardından amonyak özellikle dizel yanmalarında çokça oluşan nitrojen oksitlerle reaksiyona girmektedir. Kimyasal reaksiyon sonucunda ise egzozdan zararsız bir şekilde nitrojen gazı aynı zamanda bolca su buharı çıkmaktadır. Bu işlemde daha çok seçici katalitik indirgeme olarak da adlandırılmaktadır. Yani Fiat Ducato araçlarında da yer alan adblue sistemi bu şekilde çalışmaktadır.

Fiat Ducato Adblue Sistemi Zararları

Öncelikle belirtmeliyiz ki Adblue için de özel olarak bir yakıt bulunmaktadır bu nedenle aracınız da Adblue yakıtı koyduktan sonra bu yakıt bitmeden önce de Fiat Ducato sistemi tarafında yakıtın bitip bitmediğine araç panelinden kullanıcıya bilgi aktarmaktadır. Burada yakıt kullanımı bitmeye yaklaştığında da araç otomatik olarak durmaktadır. Bu durumu biraz daha düşünecek olursak bu araç kullanıcıları için ne kadar zor bir durum değil mi? Çünkü burada bu sıvı ağır vasıta araçlarda kullanılmaktadır. Bu araçlarda genelde şehir dışında kullanıldığı için böyle bir durum hem kazalara sebep verebilir hem de önü alınmayan zararlara yol açar. Bu nedenle adblue sıvı bittiğinde ya araç çekilecek ya da herhangi bir servise çekilecektir.

Adblue Sistemi Arızalanırsa Ne Olur?              

Fiat Ducato adblue iptali yaptırmak isteyen kullanıcılarımızın bir diğer merak ettiği soru da Adblue sistemi arızalanırsa ne olur sorusudur. Öncelikle bu sistem çokça arıza yapan bir sistemdir. Bunun sebebi de teknolojinin bu konu hakkında herhangi bir yenilik getirmemesinden kaynaklıdır. Burada bu teknolojiyi Fiat Ducato dışında birçok araç kullanmaktadır aynı zamanda bu sistem sıfır araçlarda dahi 5 ay içinde arıza göstermektedir.

Burada adbule sistemin karmaşık olmamasına karşın burada sıvının kalitesine göre de kolay bozulan bir sistem olarak görülmektedir. Yukarda da ele aldığımız sonucu aniden durması sonucu yolda kalma sonucu işiniz uzun süre aksayarak maddi açıdan çokça etkilenebilirsiniz. Bu sistemin aynı zamanda bozulma durumunda da maliyeti de çokça yükselecektir.

Bu nedenle adblue sisteminin arızalanması veya bitmesi durumunda da yolda kalmamanız için ayı zamanda bu sorun nedeniyle bu kadar yüklü maliyetli ücret ödememek amacıyla Adblue iptali en doğru işlemdir.  Eğer adblue iptal işlemi yaptırırsanız bu sayede hem bu tür maliyetlerden hem de aracınızın aniden durması nedeniyle oluşacak tehlikelerden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Adblue Nasıl İptal Edilir?

Adblue sisteminin kolay bir şekilde iptal edilebilmesi için 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Burada. 1.yöntem yazılım ile %100 kalıcı çözüm sunan Adblue iptali olarak görülmektedir. 2.yöntem de yanıltıcıyla yapılan çözümdür. Fakat bu seçenekte emilatör fiyatlarının yüksek olması aynı zamanda bu işlem sonrasında ki ilerleyen süreçlerde tekrar arıza yapması riskidir. Bu nedenle motor beyni üzerinden adblue iptali yapılması en mantıklı çözüm olarak görülmektedir. Siz de Fiat Ducato marka araç sahibiyseniz ve Adblue iptali hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız firmamız internet sitesinde yer alan iletişim numarasından  bizlere ulaşabilirsiniz.