EGR İPTALİ ÇANKIRI

EGR İPTALİ ÇANKIRI olarak  Edge Tunning olarak aracınızın türü ne olursa olsun EGR iptali konusunda elimizden gelen hizmetin en iyisini sunmaktayız.

EGR İPTALİ ÇANKIRI konusunda piyasanın önde gelen firmalarından birisi olarak Çankırı’da oturan siz değerli müşterilerimize araç EGR iptali konusunda en üstün hizmeti vermekteyiz. Bilinen odur ki EGR iptali hem zorlu hem de masraf isteyen bir işlemdir. Bu nedenle bu işlemi daha kaliteli ve uygun fiyatlı firmalara yaptırmak en doğrusudur. Sektörün önde gelen firmalarından birisi Edge Tunning aracınızda EGR iptali konusunda uzman personelleri sayesinde en iyi sonuçla hizmet vermektedir.

Müşterilerimizin EGR İPTALİ ÇANKIRI olarak akıllarında herhangi bir sorun kalmaması için yazımızı okumaya devam ediniz.

EGR Nedir?

EGR ya da EGR valfi aracınızın  egzoz gazı resürkülasyonunu sağlamaya yarayan motor parçasına verilen isimdir. Burada aracınızda Egzoz gaz sirkülasyon sistemi sayesinde özellikle benzinli motorlarda kullanıldığının yanı sıra aynı zamanda dizel motorlarda da çokça kullanılır.

Bunun yanı sıra EGR sistemi çalışma prensibine de bakacak olursak egzoz gazını soğutarak tekrar bu gazı silindirlere yollayan sisteme verilen sistemdir. EGR İPTALİ ÇANKIRI Bu sistemde Azot oksit veya nitrojen oksit birleşimi olan gazın emisyonunu düşürmesini sağlamaktadır aynı zamanda egzoz gazının bir kısmını motor soğutma suyu yardımıyla soğuttuktan sonra yanma odasına tekrardan yollar ayrıca bu yanma odasındaki yanma ısısını da düşürerek azot oksit ve nitrojen oksit oluşumunu da kolay bir şekilde azaltır. EGR İPTALİ ÇANKIRI Burada ki egzoz gazı silindirlere tekrar yollandığı zamanda ki miktarı aracın kontrol ünitesi tarafından sağlanmaktadır.

Aynı zamanda EGR sistemi hem motor devri hem motor yükü hem enjeksiyon miktarı hem emilen hava miktarı ve sıcaklığı gibi değişkenlere de bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

Egzoz gaz sirkülasyon valfi aynı zamanda elektropnömatik bir valf olarak bilinir. Elektropnömatik valf hakkında müşterilerimize bahsedecek olursak bu valf hem hava hem de aynı zamanda elektriksel olarak kontrol edilmektedir.

Burada genel konum olarak da motorun çevresinde duran EGR valfi markaya göre de farklılık göstermektedir. EGR valfi sayesinde motora giren taze havada düşük miktarda soğutulmuş egzoz gazına karışmasını sağlayan sistem olarak bilinmektedir.

EGR sistemindeki bu durum da aynı zamanda yanma odası sıcaklığını düşürmektedir aynı zamanda oksijen miktarını da kolayca azaltmaktadır. Azot oksit gazlarının oluşumunu da yüksek egzoz sıcaklıklarında özellikle bu gaz oranı fazla olduğu zaman yanma sıcaklığının önüne geçmektedir.

EGR Valfi İptali Ettirmeli miyim?

EGR Valfini iptali hakkında Edge Tuning olarak bu konu hakkında öncelikle araç sahibinin karar vereceği bir soru olarak bilinmektedir. EGR Valfi arızalandığı zaman eğer orijinal yedek parça alacak durumunuz bulunursa burada tabii orijinali ile değiştirmek çevre için faydalı olmaktadır.

Bu doğrultu da yan sanayi olan bir ürün EGR valfi alıp arabaya takmanız durumunda da kısa süre içerisinde arızanın tekrarlayacağı anlamına gelmektedir. Yan sanayi yedek parçaların da bir kısmı kaliteli ve uzun süreli kullanmaya yarasa da bu durum daha çok şans faktörü ile devreye girmektedir.

EGR valfi pahalı bir ürün olduğu için orijinal fiyatları cep yakmaktadır. Bu nedenle eğer orjinal satın alamazsanız firma olarak sizlere tavsiyemiz mutlaka EGR valfini iptal ettirmenizden yanadır.

EGR Valfi iptali eğer mekanik tarafından gerçekleştirilirse araç çekişten düşecektir bu durum da azot oksit değerleri de artar.

EGR valfini mekanik olarak iptal ettirdiğimiz zaman da motor beyni bu durumda EGR Valfi komutları vereceğinden dolayı araç arıza lambası yandığı için bu süreçte beklenen anlamıyla performansı sağlayamayacaktır. Ancak EGR Valfini yazılım ile birlikte iptal ettirirseniz diğer işlemin yanında daha mantıklı bir işlem yapmış olursunuz. Aynı zamanda motora olan zararlardan da kurtulmuş olacaksınız ve bu yönden EGR hakkında bir daha arıza kodu kolay bir şekilde almazsınız.

EGR Valfi İptal Maliyeti Nedir?

EGR valfini iptal ettirmek isteyenler aynı zamanda araç EGR valfi maliyeti hakkında sorular sormaktadır. Bu yönden bir bilgi almak isterseniz aracınızın tipine göre bir fiyatlandırma seçeneği sunmaktayız. Eğer sizde aracınıza hem mekanik hem de yazılımsal EGR iptali hakkında fikir sahibi olmak isterseniz tek yapmanız gereken internet sitemizde yer alan iletişim numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.