EGR İPTALİ KIRŞEHİR

EGR İPTALİ KIRŞEHİR olarak Araç EGR iptali zor ve masraflı bir işlemdir. Bu işlemi yapabilmek için tunning firmasının belli bir donanımı olmalıdır. Bizler Edge Tuning olarak Kırşehir ilinde EGR iptali alanında en üst düzey hizmeti sağlamaktayız.

EGR İPTALİ KIRŞEHİR alanında sunduğumuz hizmet doğrultusundan aracınızın daha güvenli olması için hem mekanik hem de yazılımsal EGR iptali hizmeti sunmaktayız. Sunduğumuz bu hizmetler kapsamında her tipten aracın EGR iptalini yapmaktayız. Uygun maliyetli ve kaliteli EGR iptali için tek yapmanız gereken internet sitemizde yer alan iletişim kanallarından bizlere ulaşmak ya da Kırşehir firmamıza uğrayarak EGR iptali hakkında fikir edinebilirsiniz. Piyasanın en uygun EGR iptal firması olduğumuzu söyleyebiliriz.

Günümüz de çoğu aracın dizel veya benzin fark etmeksizin araç motorlarının en önemli parçalarından biri olarak dikkat çeken EGR valfi neredeyse bütün içten yanmalı motorlarda bulunmaktadır. Üreticiler bu noktada valf olmadan motor tasarımı yapmadıkları için gün geçtikçe önem taşımaya başlayan düşük emisyon değerlerine de bağlı olarak EGR valfinin büyük katkısı bulunmaktadır nedenle yapılması en doğrusu olarak görülür.

EGR Valfi Nedir? Ne İşe Yarar?

Firma olarak müşterilerimize EGR valfi hakkında biraz bahsedecek olursak EGR İngilizce bir terim olup açılımı “Exhaust Gas Recirculation” şeklindedir. Bu terimin Türkçe karşılığı da  “Egzoz Gazları Devri daimi” olarak tercüme edilmektedir. EGR valfinin amacı da silindirler içerisinden atılan egzoz gazlarının %6 ve %10 civarında ki miktarını emme noktası ile birlikte bu emme noktasını temiz hava ile karıştırarak silindirler içerisinde tekrar geri dönmesini sağlamak amaçlı kullanılır.

Burada egzoz gazlarının ne miktarda kullanılacağına da motor beyni karar vermektedir. Günümüzde ise genellikle elektronik kontrollü EGR valfleri daha çok tercih edilmektedir.

EGR İPTALİ KIRŞEHİR Bu konuyu biraz daha açacak olursak egzoz gazlarının da silindirler içerisinde yanma sürecine bağlı olarak tekrar dahil olması nedeniyle Nitrik Oksit ve Azot Dioksit gibi zararlı gazların da tekrar yanması sağlanmaktadır. Burada üstüne basarak durduğumuz nitrik oksit ve azot oksit gazlarının büyük bir kısmı egzozdan atılsa da bir kısmı ise EGR hattına doğru dönmektedir. EGR İPTALİ KIRŞEHİR Özellikle bazı model araçlarda bulunmayan ara soğutucuda bu sıcaklığı düşürülen egzoz gazları bu valfin daha çok müsaade ettiği ölçüde emme noktasında taze hava ile karışmaktadır bu temiz hava aynı zamanda yanma döngüsüne de tekrar girdikten sonra yanmaya devam eder.

EGR Valfi Bozulursa Ne Olur?

EGR valfi hakkında müşterilerimizin bir diğer merak ettiği konu da günümüz motorlarının daha çok vazgeçilmezi olan bu valfin de sürekli olarak bir miktar egzoz gazının geçişine bağlı kalarak zamanla kurum vasıtasıyla kirlenmesidir.

Burada oluşan kirlenmenin sonucuna bakacak olursak egzoz gazının geçtiği kanalda bir daralma veya tıkanma da meydana gelebilmektedir. Bu tıkanmanın sonucuna göre araçta aşağıdaki belirtiler olarak da bir ya da bir fazlası gerçekleşebilmektedir. EGR valfi bozulduğunda aşağıdaki işlemler gerçekleşir bunlar;

  • Motor arıza ışığının aracınız aktif haldeyken sürekli yanması
  • Araç emisyon değerlerinde aniden yükselme
  • Aracınızın motorunun sıcaklığında yükselme olması
  • Yakıt tüketiminde sürekli görülen artış
  • Motorda gerçekleşen sarsıntılı çalışma
  • Düzensiz bir şekilde gerçekleşen rölanti devri ve bunun sürekli bir şekilde gerçekleşmesi
  • Araçta çokça görülen düşük performans
  • Araçta sıkça görülen silkeleme olayı

EGR iptali bozukluğunda araç kullanılmaya devam ederse bir süre sonra araç çalışır duruma gelmeyeceği için önceden önlem almanız en doğrusudur. Bu nedenle araç EGR iptalini mutlaka yaptırmanız gerekmektedir. EGR İPTALİ KIRŞEHİR olarak Bizler Kırşehir’de bulunan firmamız vasıtasıyla Edge Tunning olarak araç EGR iptali yapmaktayız.

EGR Valfi İptal Edilirse Ne Olur?

Edge Tunnin olarak müşterilerimizin bir diğer merak ettiği sorulardan birisi olan EGR valfi sisteminin iptal edildiği durumlarda ne olacağıdır. Buna da şu şekilde cevap verebiliriz. EGR İPTALİ KIRŞEHİR olarak EGR valfi özellikle bazı oto sanayi atölyelerinde bulunan motorun gücünü de aynı zamanda kuran bir sistemdir diyebiliriz.

Bunun yanı sıra bu sistem de genellikle düşük ve orta motor devirleri sayesinde sabit hızlarda devredebilmektedir.

Aracın marka ve modeline bakarak değişmek istediğiniz EGR valfi tam gaz durumunda devre dışı kalarak iptal olmaktadır. Yani burada yüksek güce de ihtiyaç duyulduğu zamanlarda motor sistemi de kapatacaktır. Eğer EGR iptali hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz mutlaka internet adresimizde bulunan iletişim kanallarından bizlere ulaşabilirsiniz.