FİAT DOBLO ADBLUE İPTALİ ANKARA

FİAT DOBLO ADBLUE İPTALİ ANKARA olarak Fiat Doblo araçlarının arıza çözümleri için yazılım desteği verebiliriz. Abblue iptali hizmetlerinden yararlanarak araç performansını arttırabilirsiniz.

FİAT DOBLO ADBLUE İPTALİ ANKARA hizmetlerinde profesyonel kadromuzla sektörün öncü firmalarından bir tanesiyiz. Araç yazılım ve teknik uygulamalarda uzman kadromuzla güçlü bir teknik servis hizmeti sunuyoruz. FİAT DOBLO ADBLUE İPTALİ ANKARA Sürekli olarak kendimizi geliştirerek en iyisini sunmaya gayret gösteriyoruz. Araç konusunda mühendis ve teknik ekip kadromuz ile geleceğe yön vermeye çalışıyoruz.

Adblue nedir?

Yüksek performans ve gelişmiş güvenlik donanımları için özel yazılımlardan destek alınıyor. FİAT DOBLO ADBLUE İPTALİ ANKARA Kullandığınız Fiat Doblo marka araçların özellikleri sınırlıysa birkaç teknik servis hizmetinden yararlanabilirsiniz. Araçlar günümüzde sıfır atık kavramlarıyla yeniden dizayn ediliyor. FİAT DOBLO ADBLUE İPTALİ ANKARA Böylece çevre dostu çözümlerle karşılaşıyoruz. Dizel motorlu araçlarda atık gaz salımını düşürmek için Adblue işleminden yararlanıyor. Abblue egzoz gazının içerisinde azot oksitin ciddi oranda düşürülmesini sağlıyor. Araçlar için ideal egzoz salınım oranlar Euro 6 Emisyon standartlarında belirtilmiştir. Adblue çözeltisi bir yakıt katkısı değildir. Peki,

Adblue Nasıl Çalışır?

Dizel motorlu araçlarda emisyon oranını azaltmak için Adblue çözeltisi kullanılır. Bu çözelti temizlenmiş üre ve saf sudan meydana gelir. FİAT DOBLO ADBLUE İPTALİ ANKARA SCR sistemli araçlarda çözeltiden destek alınır. Adblue egzoz gazında ortaya çıkan azot oksitin azaltılmasını sağlar. FİAT DOBLO ADBLUE İPTALİ ANKARA Scaık egzoz gazına püskürtülen çözelti sıvı, sıcaklığın etkisiyle amonyağa dönüşür. Böylece nitrojen oksit ile reaksiyona giriyor.

Ablue iptali için sizlere optimizasyon desteği verebiliriz. Uzman yazılım mühendislerimiz, optimum güç artışı ve en uygun yakıt tüketimi için en uygun hizmetleri sunuyor. Merkezimiz yazılım ve araç elektroniğindeki tecrübesiyle müşterilerini memnun ediyor.

Adblue Ne İşe Yarar?

Yakıt dizel filtresi üzerinden geçer ve atmosfere salınır. Dizel filtresi karbon gazları üzerinde etkilidir. FİAT DOBLO ADBLUE İPTALİ ANKARA Ancak azot gazları üzerindeki etkisi son derece düşüktür. Doğaya zararı bulunan azot gazı oranını düşürmek için ise araçlarda SCR sisteminden yararlanılır. Filtre sistemi yetersiz kaldığı zaman, SCR katalizörü Adblue sıvısı ile beraber çalışır.

Zararlı gaz salımınını minimum seviyeye indirmek için Adblue çözeltisi kullanılır. Bu çözelti emisyon değerlerini yüksek oranda düşürüyor. Adblue araç performansını yükseltmez. Sadece emisyon oranlarına etkisi bulunur.

Euro 6 Motorlarda Zorunlu Bulunuyor

AdBlue kullanımı, Euro 6 standartlarında yer alıyor. AdBlue -11 °C’nin altında donuyor. Bu yüzde bu sisteme sahip araçlarda depo ısıtması bulunuyor. AdBlue, ülkemizdeki akaryakıt istasyonlarının büyük bölümünden temin ediliyor.  AdBlue sıvısı, dizel yakıta oranla daha az yer kaplıyor. AdBlue sıvısının karışım oranı sabittir. SCR sistemini kullanan motorlarda belirli oranlarda yakıt tasarrufu sunabilir.

AdBlue’yu Saklarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araçlarda AdBlue sıvısını muhafaza etmek için bazı konulara dikkat etmeniz gerekir. Bu kurallar;

 • AdBlue güneş ışığı almayan kapta muhafaza edilmelidir.
 • Temiz muhafaza etmek gerekir. Kirlenen Adblue aracınıza hasar vereilir.
 • AdBlue çözeltisini -6 – 25 derece arasında saklamalısınız.

AdBlue Nasıl Doldurulur?

AdBlue dolumu konusunda insanlar internet üzerinden araştırma yapıyor. Araçlarda AdBlue miktarı azaldığında uyarı sistemi devreye giriyor. AdBlue sıvısı biten bir aracı çalıştıramazsınız.

AdBlue’yu dilediğiniz zaman doldurabilirsiniz. Benzin istasyonlarında bu çözelti satılmaktadır. Çözeltiyi eklerken aracınızın kapalı olduğundan emin olmalısınız. Araçlarda AdBlue dolum kapağı dizel yakıt kapağının hemen yanındadır.

Adblue Nereden Alınır?

Eski zamanlarda ticari araçlarda kullanılan Adblue çözeltisi günümüzde ise binek otomobillerde de kullanılmaya başlandı. Talimatları takip ederek basit bir şekilde dolum işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 1000 kilometrede 1 litre Adblue sıvısına ihtiyaç duyulur. Araçlarınıza genel bakım yaptırdığınızda yetkili servis dolum işlemlerini gerçekleştirmektedir. Adblue azaldığı zaman ikaz sistemi devreye giriyor. Adblue sıvısı bittiği zaman otomobili çalıştırmak mümkün değildir.

Adblue dolum kapağı, deponun üstünde bulunur. Dolum işlemi sonrası artan sıvıyı saklayabilirsiniz. Temiz ve güneş ışığına maruz kalmadan saklanmalıdır. Adblue sıvısı, -11 derecede donar. Adblue, doğru koşullarda bir yıl boyunca saklanabilir.

Adblue İptali Nedir?

Adblue sistemini iptal ederek araçlarda yaşanan sorunları çözebilirsiniz. Adblue iptali markaya göre değişiklik göstermektedir. Uygulama sonucunda aracınız zarar görmeyecektir.

Adblue İptali Hangi Durumlarda Yapılır?

Adblue iptalinin şu nedenlerden dolayı yapılır;

 • NOX arızası,
 • DPF arızası,
 • SCR arızası,
 • Aracın çekiş gücünün düşmesi,
 • Adbule sıvısında sorun ortaya çıkması durumunda iptal işlemi yapılır.
Adblue İptali Nasıl Yapılır?

FİAT DOBLO ADBLUE İPTALİ ANKARA olarak İptal işlemini yapmak için iki farklı yol tercih edilir. Yöntemlerden bir tanesi emulatör kullanımıdır. Emulatörler araca takılır ve SCR sistemini iptal eder. Bu uygulama sayesinde araç bilgileri CAN bilgiler emulatör üzerinden aktarılır. Böylece göstergede herhangi bir uyarı almazsınız.

İkinci iptal yöntemi ise motor beynine özel işlem yapılarak dosya okuma sisteminin değiştirilmesidir. FİAT DOBLO ADBLUE İPTALİ ANKARA Bu uygulama ile SCR ve DPF sisteminde bulunan bilgiler Adblue Emulator tarafından simule edilir. Adblue iptali yaptırarak egzozdan atılan maddeleri zararsız hale getirebilirsiniz. Adblue, çözeltisi NOX oranını düşürmek amacıyla kullanılır. Araç içerisinde egzoz gazlarının üzerine püskürtülen Ablue sıvısı ile NOX gazları zararsız hale gelir. Ancak sistem iyi bir şekilde çalışmıyorsa araç asıl performansından sorun meydana gelebilir.

Adblue Arızası Nedenleri Neler?

Adblue arıza sebepleri şunlardır:

 • Yakıta bağlı sorunlar,
 • Araç sistem sorunları,
 • Adblue tankında hasar meydana gelmesi.
Adblue Arızasında Neler Yapılabilir?

Aracınız üzerinde adblue uyarısı görüyorsanız iptal işlemi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Gerekli müdahaleleri yaparak aracınızı sağlıklı hale getirebiliyoruz. Fiat Doblo aracında Adblue sistemini tamamen kaldırabiliriz.

Adblue İptali Gerektiği Nasıl Anlaşılır?

Aracınızda sürekli olarak uyarı ve hata görüyorsanız Adblue iptali gerekir. Adblue sistemi kullanılan Fiat Doblo aracında Adblue deposunda yakıt bittiği zaman belirli hatalar almaya başlarsınız. Ayrıca aracınızda Adblue arızası bulunuyorsa performansta sorunlar görülebilirsiniz. Bu durum motora ekstra yük bindirmektedir. Sizde Fiat Doblo aracınızda adblue sistemini iptal ettirmek isterseniz bizi hemen arayabilirsiniz.

Fiat Doblo aracınızda nedeni bilinmeyen maddi yakıt kayıpları ortaya çıkmışsa Adblue iptali gerekebilir. Özellikle uzun yolculuklarda Adblue arızaları görülebilir.

Adblue İptali Her Araçta Yapılabilir Mi?

Araçlarda Adblue ve DPF iptali için ECU okuyabilen cihaz kullanılmalıdır. Fiat Doblo marka araçlarda emulator ile iptal işlemi gerçekleştirilebilir. Ayrıca aracınızda EGR arızası bulunuyorsa bu konuda da yardımcı olabiliriz.

Fiat Doblo araçlarına özel chip tuning hizmeti veriyoruz. Motorunuzun maksimum performans ve gücüne sağlıklı halde kavuşabilmesi için buradan faaliyet gösteriyoruz. Chip tuning işlemi doğru yapıldığı zaman araca birçok artı özellik kazandırmaktadır. Biz Adblue sistemlerini başarılı bir şekilde iptal edebiliriz. Tecrübeli kadromuzla beraber ihtiyaçlarınıza çözüm sunabiliriz bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.