EGR İPTALİ KIRIKKALE

EGR İPTALİ KIRIKKALE Aracınız için önemli bir işlem olan EGR sistemi hakkında hem yazılımsal hem de mekanik EGR iptali hakkında üstün bir hizmet sunmaktayız.

Edge Tunning olarak Kırıkkale’de oturan değerli müşterilerimize en kaliteli tunning firması olarak verdiğimiz hizmetler arasında EGR iptali hizmeti de bulunmaktadır. EGR İPTALİ KIRIKKALE Aracınız için önemli bir detay olan ve aracınızı daha kolay kullanmanıza yarayan EGR iptali için eğer Kırıkkale’de oturuyorsanız bizleri tercih edebilirsiniz. Firma olarak bu güne kadar binlerce müşterimize EGR iptali alanında en üstün hizmeti sunduk ve hizmetlerimizi aralıksız bir şekilde sunmaya da devam ediyoruz.

EGR İPTALİ KIRIKKALE Bu yazımızda siz değerli müşterilerimiz için EGR valfi hakkında konuşacağız. Çokça merak edilen EGR valfi nedir? Sorusundan başlayarak birçok detayı sizlerle birlikte ele alalım.

EGR Valfi Nedir?

EGR valfi hakkında müşterilerimizin aklında soru işareti olan EGR valfi nedir sorusunun yanıtı olarak da bazı oto sanayi atölyelerinde motorun gücünü arttıran sistem olarak bilinmektedir. Fakat bu sisteme bakacak olursak bu sistem daha çok düşük veya orta motor devirlerinden dolayı sabit hızlarda devre olmaktadır. Aracın buna bağlı olarak marka modeline göre de değişmek üzere aracın tam gaz durumunda da devre dışı kalabilmesinin sağlanmasıdır. Yani motor tam güce ulaşmak istediği sırada motor EGR valfi sayesinde tam güce ulaşmadan kendi kendine kapanmaktadır.

Sonuç olarak burada aracın performansını törpüleyen herhangi bir tesir bulunmaktadır. Diğer yandan özellikle yüksek performanslı kullanımlar açısından bu Valfin iptal edilmesinin birden fazla yararı bulunmaktadır. Fakat burada yapılan bu tür bir işlemin aynı zamanda yazılım ile desteklenmesi gerekmektedir. Özellikle motor beyni EGR valfinin olmadığı durumlarda tekrar programlanması gerekmektedir.

Fakat bu işlemin yapılması hem araç emisyon değerlerinin yükselmesine hem de yakıt tüketimin de bir an da yükselmesine neden olabilmektedir. Bu durumun sonuçları olarak da aracın egzoz kontrolünden de geçememe durumu bulunmaktadır.

Sonuç olarak da özel uygulamalar da dahil olmak üzere EGR valfinin iptali hakkında daha fazla sorunuz varsa mutlaka firmamız tarafından sunulan EGR valfi iptali hakkında yazımıza da detaylı bir şekilde kontrol etmeniz en doğrudur.

EGR Valfi Nasıl Çalışır?

EGR valfinin nasıl çalıştığını merak eden müşterilerimiz için öncelikle egzoz gazının geri dönüşüm sistemini üzerinden egzoz gazında bulunan azot oksitlerin de aynı derece azaltılmasına yardımcı olan bir sistem olduğunu söyleyebiliriz. Burada yer alan bu sistemde egzoz gazının çoğu havaya karışmaktadır.

EGR valfi bu durumda yanma odasında bulunana yanma için de gerekli olan reaksiyonu da hızı azaltmaktadır. Burada hatta yanma sıcaklığını da hızlıca düşürmektedir. Egzoz gazının da devir daiminin gerçekleşmediği durumlarda da motorun tam yükte çalışıyor olmasını sağlamaktadır. Bunun sebebi EGR valfi için fazla miktarda oksijen bulması gerekmesidir.

EGR Valfi Arızaları Neler Olabilir?

EGR İPTALİ KIRIKKALE Edge Tunning olarak EGR valfi hakkında müşterilerimizin bir diğer merak ettiği soru da EGR valfi arızalarının kaynağının neler olabileceği sorusudur. EGR İPTALİ KIRIKKALE Öncelikle belirtmeliyiz ki EGR valfi kolay bir şekilde zamanla aşınmaktadır ve EGR valfinde kolay bir şekilde bozulmalar meydana gelmektedir. Bu nedenle egzoz gazının içinde kolay bir şekilde kurum birikmektedir. Biriken bu kurum da haliyle performansı da kolay bir şekilde etkilemektedir. Bu nedenle mutlaka EGR valfi temizliği yapılması gerekmektedir. EGR valfi temizliği mutlaka doğru zamanlarda yapılması gereken bir işlemdir. Eğer ihtiyaç varsa EGR valfi değişimi de yapılabilir.

EGR Valfi Değişimi ve Temizliği

EGR valfi değişimi ve temizliği hakkında ki bu yazımızda ise EGR valfi hava filtresi ve egzoz arasında bulunmaktadır. Valfin değişimi için gereken alan öncellikle açılmalıdır. Etrafında bulunan bazı yerler açıldıktan sonra kolay bir çalışma alanı oluşturulmalıdır. Burada aynı zamanda hava filtresi sökülür. Arından bağlantı yerleri de söküldükten sonra EGR valfi ayrıldıktan sonra temizlenmek için hazırlanır. Dilerseniz bu işlemi firma olarak bizler de yapmaktayız.  EGR valfi hakkında her ne olursa olsun. EGR valfi değişimi, EGR valfi temizliği ya da EGR valfi hakkında merak edilen hangi soru varsa hepsi için Edge Tunning olarak daima üstün hizmet sunmaktayız.

Sunduğumuz bu hizmetten yararlanmak isterseniz mutlaka internet sitemizi ziyaret ediniz bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.